Totem Tabela Kullanım Alanı ve Kullanım Amacı Nedir?

Tabelalar dükkanların ismini ve yaptığı işle alakalı reklam yapmasına yardımcı olan önemli parçalardan biridir. Totem tabelalar uzak mesafelerde dahi kendini belli eden tabela modelleridir. Totem tabela kurulumu yapılırken, demir profil üzerine oluşturulan kasanın üstüne vinil gerilmesi yada farklı bir tabela uygulama işlemi yapıldıktan sonra alt kısmına hazırlanan zemine sabitlenmesiyle kurulumu yapılır.

Totem tabelalar genellikle boş arazilerde tercih edilir. Tabela işlemi uygulanacak alanlarda yüksek yapıların olmaması önemlidir. Totem tabelalar kilometrelerce uzaktan görülmektedir. Totem tabelalar ışıklı ve ışıksız olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Kaliteli işçilikle ışıklandırılmış bir tabela gece gündüz rahatlıkla fark edilir.

Geniş alana sahip üniversitelerde bu tabela çeşidini tercih eder. Fabrikalarda totem tabelayı sıklıkla tercih eder. Arsa satma ve kiralama işlemleri içinde totem tabelalar kullanılır. Totem tabela kurumu yapılırken herkes birbiriyle bağımlı olarak çalışmalıdır. Totem tabelalarda sağlamlık oldukça önemlidir.

Her türlü hava şartlarına uygun olması gereken totem tabelalar, reklam için vazgeçilmezler arasında yer alır. Ürün tasarımı oldukça önemlidir. Tasarımı sayesinde totem tabelalar dikkat çekmesi gerekir. Totem tabela devlet kurumları tarafından da olduk sık tercih edilmektedir. Pek çok işletmede ürün tanıtımı için totem tabela tercih eder.

Şehirlerarası yollarda da totem tabela görmek alışılmış bir durumdur. Yine tercih yeri kısıtlı olmayan totem tabela cadde aralarında da tercih edilir. Avm’ye yakın yerlerde bilgilendirme amacı ile de kullanılır.