dış cephe giydirme nedir

Dış Cephe Giydirme Nedir?

Dış cephe giydirme firmaları tam olarak tanıtan ve fark edilmesini sağlayan en önemli reklam türlerinden biridir. Firmanızın bulunduğu binanın tamamen kaplanması veya belirlediğiniz ölçülerde kaplanması şeklinde talep edilir. Dış cephe kaplama ürünleri kullanarak sizler için en uygun olan uzun ömürlü bir reklam kanalı oluşturulur. Cephe giydirme binaların duvar,cam gibi tüm uygulanabilir yüzeyleri için özel olarak tasarlanmıştır. Firmaların reklamı özel kampanyaları yada tanıtımları için kullanılır. Cephe giydirme direk olarak tüketiciye görünürlüğü kesin olan bir reklam çalışmasıdır.

Dış Cephe Giydirme Seçenekleri

Dış cephe giydirme işlemleri bir kaç farklı malzeme işlemleri ile yapılır. Dış cephe giydirme teknikleri hakkında detaylı bilgilere hizmet alacağınız firmadan ulaşabilirsiniz. Dış cephe giydirme seçenekleri hakkında kısaca bilgileri sizler için hazırladık.

One Way Vision – Delikli Folyo Kaplama

One way vision cam yüzeylere uygulanan bir reklam çeşididir. Yapışkanlı ve delikli bir malzeme olan One Way vision ile görsel ve metin çalışmaları oldukça dikkat çekicidir. Dışarıdan bakıldığında reklam çalışması görünmekle birlikte içeriden ince bir cam filmi gibi görünmektedir. Güneşi bir miktar engelleme özelliğine sahiptir.

Folyo Kaplama

Folyo kaplama cam veya kompozit olan yüzeylere uygulanabilir. Cama uygulanması durumundan içeriden dışarısı görünmez. Bu nedenle genelde kör olan yüzeylerde kullanılır. Folyo kaplamasının arka yüzeyi beyaz olduğunda iç tarafından beyaz olarak görünecektir.

Mesh Germe Delikli Vinil Kaplama

Mesh yani bir diğer ismi ile delikli vinil kaplama cephe giydirmeler de one way vision baskı uygulanmayan yüzeylerde kullanılabilir. Mesh kaplama cephenin üzerine demir kaskas yardımı ile gerilir. Germe işlemi yapıldıktan sonra daha temiz bir görüntü elde etmek için alüminyum çerçeve uygulanır. Mesh baskı ile içeriden bakıldığında ihtiyacı karşılayacak kadar dışarısı görünecektir.

Cephe Giydirme İşlemi Nasıl yapılır?

cephe giydirme işlemi görselin üst kısmından başlaması ile yapılır. cephe giydirme işlemi yapılacak olan yüzeyin bir tarafı cam bir tarafı kör bir malzemeden yapılmış olabilir. Yeni nesil reklamlardan olan dış cephe giydirme oldukça büyük boyutlarda yapılan bir uygulama olduğu için hedef kitlenin ilgisini çekecektir. Cephe giydirme işlemi yapılırken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar mevcuttur. One way vision veya folyo kaplama ile cephe giydirme yapılacak ise uygulama yapılacak yüzeyin tüm tozdan ve kirden arınması gereklidir. Ayrıca bu işlemler ancak profesyonellerin elinde kusursuz sonuç verebilir. Alanında uzman olmayan kişilerden hizmet almamaya özen göstermelisiniz.

Cephe Giydirme Fiyatları

Dış cephe giydirme fiyatları konusunda detaylı bilgiye hizmet alacağınız firmadan mutabakata varabilirsiniz. Dış cephe uygulamaları kullanılacak reklam çeşidine, özelliğine ve m2 gibi bir çok özelliğine bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Cephe giydirme işlemleri konusunda sizlerde detaylı bilgi almak için firmanızdan fiyat teklifi isteyiniz.