cast folyo baskı

Cast Folyo Baskı Nedir?

Folyo ince yapılı bir malzeme olmakla beraber sağlam bir yapıya sahiptir. Esnek bir yapıya ve elastik bir özelliğe sahiptir. Elastik bir özelliğe sahip olduğu için düz yüzeylerle birlikte girintili çıkıntılı alanlarda rahatça kullanılabilmektedir. Esnek yapısı sayesinde kaplama ve afişin yapılamadığı yüzeylerde rahatlıkla kullanılabilmektedir.

Cast Folyo baskı sıcaklıktan etkilenmemektedir, bu sayede kullanıldığı alanın formunda herhangi bir değişikliğe uğramaz ve alan deforme olmaz. Germe tekniği ile kullanıldığı zaman kullanıldığı alanın formu bozulmamaktadır.

Cast Folyo Kullanım Alanları

Normal Folyo

Vitrin, Tabela ve cephelerde kullanılmaktadır.

Şeffaf Folyo

Dijital baskılarda kullanılmaktadır.

Cast Folyo

Girintili çıkıntılı alanlarda, araç kaplamada, oto renk değiştirme alanlarında kullanılır.

Cast Folyo daha çok araba giydirme, araç kaplama alanlarında kullanılmakla beraber kampanya yazılarında, vitrin dizaynlarında, ofis-ev dekorasyonlarında, duvar ve resim süslemeleri gibi çeşitli alanlarda da kullanılmaktadır.

Cast Folyo esnek ince ve dayanıklı bir yapıya sahip olduğu için özellikle araç kaplamalarında çok fazla tercih edilmektedir. Cast folyo diğer folyo türlerine göre daha dayanıklı ve elastik bir yapıya sahiptir. Bu da yapılan işin kalitesini arttırıcı etmenleri beraberinde getirmektedir.

Cast Folyo’ nun

  • Tam cast folyo,
  • Yarı cast folyo
  • Düz yüzey folyo

Olmak üzere üç farklı çeşidi bulunmaktadır.

Dış ortamdan etkilenme oranı yok denecek kadar azdır. Cast folyo, folyo malzemeden daha dayanıklı bir malzemedir. Kullanım ömrü 7-10 yıl arasında değişmektedir.

Araç cast folyo kullanılarak kaplandığı zaman aracın kaplaması istenildiği zaman çıkartılabilir ve eski haline dönebilir. Kullanımının bu rahatlığı sunması nedeniyle özellikle ticari araçlarda (taksi) cast folyo kaplama kullanıldığı vakit aracın ticari kullanım süresi dolduğunda kaplama çıkarttırılarak araç eski haline dönüştürülebilir. Araç eski haline getirildikten sonra folyonun özel yapışkanı sayesinde araç hiçbir zarar görmeyecektir. Bu da araç sahibi için kolaylık sağlayacaktır.